Rytmika dla smyka

RYTMIKA DLA SMYKA z Jagodą

Zajęcia umuzykalniające z elementami muzykoterapii dla najmłodszych to czas, który dzieci mogą spędzić z rodzicami, otulone pięknymi dźwiękami i inspiracjami perkusyjnymi.

Na każdym spotkaniu będziemy wybierać się w podróż po życiorysach kompozytorów muzyki poważnej, słuchać wybranych fragmentów muzyki filmowej, rysować i tworzyć swoje dźwiękowe opowieści. Gorąco zapraszamy dzieci w wieku 3-6 lat wraz z rodzicem lub opiekunem! 

Jagoda Jabłonowska:

absolwentka Akademii Muzycznej w klasie perkusji, współpracuje z Teatrem Wielkim, Operą Narodową, Teatrem Polskim.

Znana z szalonych pomysłów warsztatowych i niekonwencjonalnych metod pedagogicznych, założycielka klasy perkusji w Miejskiej Szkole Artystycznej im. Konstantego Ryszarda Domagały.

Jest stypendystką projektu Mobilni w kulturze promującego muzykę klasyczną „Kto tak tworzy? Kompozytorzy!”

Gorąca entuzjastka syntezy sztuki – od lat prowadzi instagramowe miejsce książkowych spotkań – @jagbuk. Uważa, że jeśli czegoś nie zapisze – to rzecz nie będzie istniała, dlatego ubiera w słowa przeczytane książki, napotkanych ludzi, to co kocha i czego nie znosi. 

RYTMIKA DLA SMYKA z Anitą

Zajęcia umuzykalniające z elementami muzykoterapii to najlepszy sposób na wsparcie ogólnego i muzycznego rozwoju dziecka przy jednoczesnym umocnieniu relacji rodzica z dzieckiem i dziecka z rodzicem. Program zajęć oparty jest na wielu metodach edukacji muzycznej, m.in. metodzie rytmiki Emila Jaques-Dalcroze’a, metody Carla Orffa, metoda aktywnego słuchania Batti Strauss i innych. Poznawanie nowych piosenek z repertuaru dziecięcego i ćwiczenia z towarzyszeniem rekwizytów takich jak piłki, szarfy, woreczki czy instrumenty perkusyjne wprowadzają dzieci małymi krokami w przepiękny świat wrażliwości muzycznej. 

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 3-6 lat wraz z rodzicem lub opiekunem! 🙂 

Anita Anna Wasilewska:

absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, gdzie w 2020 roku uzyskała tytuł magistra na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuki Muzycznej ze specjalizacją w rytmice. Jej pasja do muzyki i rytmiki zakorzeniła się już wcześniej, gdy w 2016 roku ukończyła z wyróżnieniem Wydział Rytmiki w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. J. Elsnera w Warszawie. 

Zajęcia umuzykalniające z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi prowadzi od 7 lat współpracując z wieloma instytucjami kultury. 

Nieustannie rozwija swoje umiejętności: w 2018 roku ukończyła kurs Edwina E. Gordona w zakresie Teorii Uczenia się Muzyki. W 2020 otrzymała uprawnienia w zakresie Zarządzania Oświatą. W 2022 roku uczestniczyła w prestiżowym masterclass w Instytucie Emila Jaques-Dalcroze’a w Genewie (Szwajcaria), pogłębiając swoją wiedzę z zakresu metody rytmiki. 

Anita Anna Wasilewska to także utalentowana autorka wielu warsztatów artystycznych oraz piosenek dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Współtworzy różnorodne koncerty i projekty artystyczne skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Od kilku lat współpracuje z Miejską Szkołą Artystyczną w Mińsku Mazowieckim, Music@You w Markach, ZPSM nr 1 w Warszawie, Muzyczną Ferajną, a od tego roku prowadzi autorski projekt koncertowo-edukacyjny Rytmiczne Laboratorium.

Rytmika dla smyka:

zajęcia umuzykalniające z elementami muzykoterapii

czas zajęć: 30 – 45 minut 

koszt jednego wejścia: 55 zł

pakiet na 1 miesiąc: 170 zł

Gdzie i kiedy?

Miejska Szkoła Artystyczna w Mińsku Mazowieckim  – 11:00, sala nr 5/Aula w soboty 

Dane do płatności:

Fundacja Rozwoju Kultury LIRA 

konto bankowe: 15 1020 4476 0000 8602 0493 9072

kontakt w sprawie zapisów: 503 359 108

kontakt w sprawie płatności: 660 732 374

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *